Podsumowanie III Integracyjnego Turnieju Szachowego ChessCamp4Kids Online

III Integracyjny Turniej Szachowy ChessCamp4Kids Online – Turniej nr 4 i podsumowanie

Zakończył się III Integracyjny Turniej Szachowy ChessCamp4Kids, który był rozgrywany w dniach 7.11-19.12.2020. Cykl składał się z 4 turniejów dla dzieci i młodzież do lat 16 z Polski i Niemiec. Poszczególne turnieje odbywały się co 2 tygodnie na platformie szachowej lichess.org. W ostatnim turnieju nr 4 triumfował po raz drugi z rzędu Felix Tiggemann (SF Schöneck) zdobywając 6,5 pkt i przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce po raz kolejny zdobył Karol Śliz (KSz Hetman Koszalin) i tym razem może mówić o pechu, ponieważ zdobył tyle samo punktów co zwycięzca i miał nieznacznie gorsze wartościowanie pomocnicze. Podium uzupełnił Jan Hagenbeck-Hübert (SV 1919 Grimma), który uzyskał 5,5 pkt. W turnieju zagrały 42 osoby.
10. Lorenz Mehner (USG Chemnitz) – 4,5 pkt
Nowością było to, że przebieg turnieju był komentowany na żywo przez naszych trenerów. Od 10:00 do 11:30 był komentarz w języku niemieckim (Martin Röbke), a od 11:30 do końca turnieju w języku polskim (Arkadiusz Korbal). Filmy można znaleźć na kanale Youtube ChessCamp4Kids Online: https://www.youtube.com/channel/UClFY4BvCA5bpfqjO2MWKsgA

W klasyfikacji generalnej po raz drugi zwyciężył Felix Tiggemann (SF Schöneck), który był również najlepszym szachistą II cyklu turniejów. Drugi był Ben Hagenbeck-Hübert (SV 1919 Grimma), a trzeci Mikołaj Gbiorczyk (KSz Gryf Szczecin).
Najlepsi w grupach wiekowych:
Dziewczęta do lat 16 – Jagoda Bieńko (KSz Hetman Koszalin)
Dziewczęta do lat 14 – Maja Buchholz (SK Langen)
Dziewczęta do lat 12 – Amelia Woś (LUKS Tempo Ożarów)
Dziewczęta do lat 10 – Neele Halas (SG Leipzig)
Chłopcy do lat 16 – Kamil Kaliszuk (UKS Hetman Częstochowa)
Chłopcy do lat 14 – Felix Tiggemann (SF Schöneck)
Chłopcy do lat 12 – Karol Śliz (KSz Hetman Koszalin)
Chłopcy do lat 10 – Marcel Bury (KSz Gryf Szczecin)

W całym cyklu sklasyfikowano 65 osób. Każdy uczestnik bez względu na zajęte miejsce, który rozegrał minimum 3 turnieje, otrzyma pamiątkowy medal i dyplom. Nagrodzimy aż 35 osób!
Dziękujemy PNWM (Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży) za dofinansowanie całego wydarzenia. Uczestnikom dziękujemy za liczny udział i postawę fair-play oraz prosimy o cierpliwość w kwestii wysyłki medali i dyplomów. Przy okazji zapraszamy do regularnego śledzenia naszej strony www.chesscamp4kids.eu, bo już planujemy kolejne wydarzenia i turnieje!

III Integracyjny Turniej Szachowy ChessCamp4Kids Online – Turniej nr 3

W sobotę, 5. grudnia 2020 r. rozegrano trzeci z czterech turniejów w ramach III Integracyjnego Turnieju Szachowego ChessCamp4Kids Online. W 7-rundowym turnieju 10’+5″ systemem szwajcarskim zwyciężył Felix Tiggemann (SF Schöneck), który zdobył 6.5 pkt. Drugie miejsce zajął Karol Śliz (KSz Hetman Koszalin) z wynikiem 5.5 pkt, a trzeci był Ben Hagenbeck-Hübert (SV 1919 Grimma) z wynikiem 5.0 pkt. Wystartowało 40 osób.

III Integracyjny Turniej Szachowy ChessCamp4Kids Online – Turniej nr 2

W sobotę, 21. listopada 2020 r. rozegrano drugi z czterech turniejów w ramach III Integracyjnego Turnieju Szachowego ChessCamp4Kids Online. W 7-rundowym turnieju 10’+5″ systemem szwajcarskim ponownie zwyciężył Kamil Kaliszuk (UKS Hetman Częstochowa), który zdobył 6.5 pkt. Drugie miejsce zajął Mikołaj Gbiorczyk(KSz Gryf Szczecin) z wynikiem 5.5 pkt, a trzeci był Felix Tiggemann (SF Schöneck) z wynikiem 5.5 pkt. Wystartowało 48 osób.